o Forum-Holzbau

„Forum Budownictwa Drewnianego” (forum-holzbau):

Platforma wymiany know-how w branży konstrukcji drewnianych

forum-holzbau, jako międzynarodowa organizacja skupiająca naukowców i praktyków organizuje corocznie w Europie szeroko znane międzynarodowe konferencje związane z budownictwem drewnianym, którym zawsze towarzyszą przestrzenie wystawiennicze, odwiedzane przez więcej niż 4 tys. Uczestników.

forum-holzbau stworzone zostało przez profesorów akademickich, aktywnie działających w dziedzinie inżynierii drzewnej:

  • Uwe Germerott z berneńskiego Uniwersytetu Nauk Stosowanych (Biel w Szwajcarii)
  • Heinrich Köster z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Rosenheim (Niemcy)
  • Helmut Prion z Uniwersytetu British Columbia (Kanada)
  • Wolfgang Winter z Politechniki Wiedeńskiej (Austria)
  • Hermann Kaufmann z Politechniki Monachijskiej (Niemcy)
  • Dr. Matti Kairi ze Szkoły Wyższej Nauki Ścisłej i Technologii w Aalto (Finlandia)

Okręt flagowy konferencji „forum-holzbau” – Międzynarodowe Forum Budownictwa Drewnianego w Garmisch/Partenkirchen w Niemczech – określany jest jako najważniejsza konferencja dotycząca konstrukcji drewnianych w Europie, przyciągająca corocznie ponad 1500 uczestników z całego świata.

Innymi, międzynarodowymi kongresami również budzącymi uznanie są: „Forum Bois Construction” organizowane we Francji, „Int. Forum dell’Edilizia w Legnie” we Włoszech oraz „Forum Holz Bau Nordic”, które znane jest również pod nazwą „Skandynawskie spotkania dla budownictwa drewnianego”. Dopełnieniem szerokiego wachlarza wydarzeń „forum-holzbau” są specjalistyczne kongresy takie, jak „prewencja ogniowa oraz akustyczna” czy też „budownictwo energooszczędne”.

W 2017 roku odbyła się pierwsza konferencja Holzbau Forum Polska w Warszawie (zobacz), zorganizowana przez krajowego partnera Holzbau Forum, Forestor Communication (www.forestor.pl).

 

  • Rozpowszechniony na szeroką skalę newsletter, który sięga 18 000 subskrybentów
  • Strony www.forum-holzbau.com oraz www.forum-holzbruecken.com zawierające najważniejsze informacje z dziedziny inżynierii drzewnej z wszechstronnymi materiałami archiwalnymi, jak również centrum udostępniania informacji pochodzących z różnych branż
  • Wpis do rejestru baz „forum-holz”, które umożliwiają przedsiębiorcom m.in. działania promocyjne
  • Portal pracy www.forum-holzkarriere.com.

Postęp w edukacji i badaniach w sektorze drzewnym praktycznie nie może istnieć bez kontaktu z wydarzeniami „forum-holzbau”. Celem „forum-holzbau” jest promocja wykorzystania drewna w przeznaczeniu konstrukcyjnym.

Zyski z „forum-holzbau” są przeznaczone jako wsparcie dla studentów w realizacji ich projektów badawczo-rozwojowych, które umożliwia powstanie nowych wydarzeń dotyczących drewna i podtrzymanie platformy informacyjnej w rejonie niemieckojęzycznym.

 

Interesuje Cię udział w kolejnej edycji HOLZBAU FORUM POLSKA? ZOBACZ

 

 

 

 


 

Witaj drogi Kliencie!

Dnia 25 Maja 2018 weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych – w skrócie RODO!
W Forestor, chcemy zapewnić Ci jak najlepsze usługi, aby mieć pewność, że będziesz chciał(a) korzystać z nich dziś, jutro i w przyszłości. Naszym celem jest także otwartość i przejrzystość. Chcemy jasno poinformować użytkowników o danych osobowych, które zbieramy w celu świadczenia usług, o tym, jak są one wykorzystywane i komu je udostępniamy.

Dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą “Polityką Prywatności” ,a w razie niejasności zapraszamy Cie do kontaktu!

Pozdrawiamy!
Zespół Forestor