Stora Enso dostarcza drewno do jednego z największych nordyckich projektów z branży konstrukcji drewnianych

  • -

Stora Enso dostarcza drewno do jednego z największych nordyckich projektów z branży konstrukcji drewnianych

Stora Enso otrzymała zlecenie dostaw wyrobów z drewna masywnego do projektu budynku mieszkalnego w gminie Växjö na południu Szwecji. Całkowita ilość drewna klejonego krzyżowo (CLT), jaka zostanie dostarczona do projektu Trummens Strand wynosi 6300 m3, czyniąc go aktualnie największym projektem budownictwa drewnianego w krajach Nordyckich.

Projekt obejmuje m.in. 150 ekskluzywnych apartamentów i przedszkole, które zostaną zbudowane przez wykonawcę GBJ Bygg. Najwyższe budynki mieszkalne będą mieć 8 pięter.

Norweska firma Woodcon jest odpowiedzialna za koordynowanie działań w zakresie dostaw materiałów i projekt poprzez swój szwedzki oddział Woodconstruction Sweden. Prace nad Trummens Strand niedawno się rozpoczęły i szacuje się, że projekt będzie gotowy na przełomie 2018/2019 roku.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy wybrani jako dostawca materiału do tego jakże wszechstronnego i ekskluzywnego projektu mieszkalnego.Szwecja jest obecnie nastawiona na budownictwo zrównoważone, co powoduje wzrost zainteresowania drewnem jako materiałem konstrukcyjnym. Jest ono jedynym w pełni odnawialnym materiałem budowlanym, więc z punktu widzenia środowiska nie ma lepszej alternatywy”, mówi Mikael Lindberg, Dyrektor Sprzedaży w Skandynawii z Oddziału Wyrobów Drzewnych firmy Stora Enso.

“W obliczu obecnych wyzwań klimatycznych chcemy skupić się na budownictwie w możliwie najbardziej przyjazny dla środowiska sposób. Budowanie z drewna jest właściwym rozwiązaniem, ze względu na jego ogromny pozytywny wpływ na klimat” mówi Staffan Dahlström, prezes GBJ Bygg.

“Najważniejszą rzeczą dla mnie, jako architekta jest poczucie, że jest to budynek z drewna. Powinno się czuć, że jest to drewno i zapach drewna, a kiedy oprzesz się o ścianę z drewna masywnego, będziesz w stanie poczuć tę jakość” stwierdza architekt Stefan Johansson z FOJAB Archtects.

“Trummens Strand jest jednym z kilku ekscytujących projektów domów drewnianych w gminie Växjö” – mówi Anna Tenje, Przewodnicząca Rady Gminy w Växjö. “W Växjö rozwinęliśmy pewną strategię dotyczącą budownictwa drewnianego, by pobudzić wzrost wykorzystania drewna. Celem jest, by w roku 2020 przynajmniej 50% nowych konstrukcji w gminie bazowało na konstrukcji z drewna. Jesteśmy na dobrej drodze – 2016 rok już zakończył się zachwycającym wynikiem 67%”.

 

Fot.:Stora Enso

Polubisz? Polecisz?
0

 

Witaj drogi Kliencie!

Dnia 25 Maja 2018 weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych – w skrócie RODO!
W Forestor, chcemy zapewnić Ci jak najlepsze usługi, aby mieć pewność, że będziesz chciał(a) korzystać z nich dziś, jutro i w przyszłości. Naszym celem jest także otwartość i przejrzystość. Chcemy jasno poinformować użytkowników o danych osobowych, które zbieramy w celu świadczenia usług, o tym, jak są one wykorzystywane i komu je udostępniamy.

Dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą “Polityką Prywatności” ,a w razie niejasności zapraszamy Cie do kontaktu!

Pozdrawiamy!
Zespół Forestor