Gruntowna modernizacja cieplna

  • -

Gruntowna modernizacja cieplna

Tags :

Według Energetycznej Mapy Drogowej 2050 dekarbonizacja, zwiększenie udziału źródeł odnawialnych i bardziej efektywne wykorzystanie energii są niezwykle ważnymi zagadnieniami. W 27 krajach Unii Europejskiej, Szwajcarii i Norwegii jest około 25 miliardów metrów kwadratowych wolnej przestrzeni użytkowej. Ponieważ budynki mieszkalne stanowią około 75% wszystkich istniejących budynków, mają one duży udział w całkowitym zużyciu energii. Na terenie Unii Europejskiej na budynki mieszkalne przypada około 17% pierwotnego zużycia energii i 25% jej końcowego zużycia.

Zużycie energii na ogrzewanie budynków mieszkalnych wybudowanych na terenie Europy Północnej wynosi około 100-200 kWh/(m2xa). Ilość energii potrzebna do ogrzania przestrzeni prawie liniowo zależy od strat ciepła struktury budynku. Ponieważ transmitancja ciepła struktur starych budynków jest ogromna (Uściana =0,8 – 1,1 W/(m2xK), Udach =0,9 – 1,1 W/(m2xK)), w strukturze tych budynków powstają znaczne mostki termiczne i nieszczelności powietrzne, a tym samym dodatkowa izolacja struktury budynku jest niezwykle ważna przy oszczędzaniu energii. Wymagania dotyczące dopuszczalnych strat ciepła struktury budynku poddanego gruntownej modernizacji cieplnej różnią się w zależności od wymaganych warunków wewnętrznych i wydajności energetycznej ustalonej dla danego kraju, zewnętrznych warunków klimatycznych, dostępności odnawialnych źródeł energii i typografii budynku.


Całość artykułu dostępna jest w publikacji HBP 18 do nabycia w cenie 60 zł netto.

Polubisz? Polecisz?
0

 

Witaj drogi Kliencie!

Dnia 25 Maja 2018 weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych – w skrócie RODO!
W Forestor, chcemy zapewnić Ci jak najlepsze usługi, aby mieć pewność, że będziesz chciał(a) korzystać z nich dziś, jutro i w przyszłości. Naszym celem jest także otwartość i przejrzystość. Chcemy jasno poinformować użytkowników o danych osobowych, które zbieramy w celu świadczenia usług, o tym, jak są one wykorzystywane i komu je udostępniamy.

Dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą “Polityką Prywatności” ,a w razie niejasności zapraszamy Cie do kontaktu!

Pozdrawiamy!
Zespół Forestor