Budynki masywne czy szkieletowe? O czym będzie w tym roku Holzbau Forum Polska?

  • -

Budynki masywne czy szkieletowe? O czym będzie w tym roku Holzbau Forum Polska?

Tags :

Spór o to czym jest prawdziwy dom drewniany trwa zarówno wśród architektów, jak i wykonawców. Z bala, szkieletowy, czy z  masywnych  płyt i belek takich jak KVH, CLT, HBE? Bez wątpienia każda z technologii ma swoje wady i zalety, a przede wszystkim różny stopień skomplikowania, jeśli mówimy o projektowaniu i obliczaniu konstrukcji. I to właśnie wiedzę z tego zakresu przekażą podczas Holzbau Forum Polska nasi prelegenci.

Zbigniew Domański i Piotr Brodniewicz pokażą uczestnikom rozwiązania konstrukcji dachowych z drewna klejonego na przykładach zrealizowanych obiektów ujeżdżalni koni.dr hab. Janusz Broll z Politechniki Śląskiej wyjaśni zasady konstruowania obiektów z użyciem LVL – drewna klejonego warstwowo. Z kolei dr inż. Marcin Szczepański z Politechniki Gdańskiej pochyli się nad tematem  wykorzystanie paneli SIP jako materiału usztywniającego konstrukcje szkieletowe. Prof. Paweł Kozakiewcz z SGGW przedstawi argumenty, które pomogą rozwiać wątpliwości w zakresie wykorzystania polskiej tarcicy sosnowej w celach konstrukcyjnych.  Inż. Jakub Przepiórka omówi projektowanie obiektów z drewna masywnego z uwzględnieniem aspektów akustycznych. 

Dr hab. Dariusz Tomkiewicz, z Politechniki Koszalińskiej omawiać będzie natomiast tematy przenikania i akumulacji ciepła i masy w Inteligentnych przegrodach budowlanych.

Kwestie izolacji termicznej są obecnie bardzo istotne nie tylko ze względów ekonomicznych, lecz także ekologicznych. To obecnie priorytet  także w pracach nad ustawami i normami budowlanymi w całej Europie.  mgr inż. arch Tomasz Mielczyński omówi izolacje termiczne w budownictwie drewnianym w kontekście projektowania zapotrzebowania na Energię Użytkową, Pierwotną i Wbudowaną w całym cyklu życia budynku. To bardzo ważne szczególnie ze względu na projektowane zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych. Dlatego do grona prelegentów zaprosiliśmy jednego z największych ekspertów w tej dziedzinie w Polsce, pana Artura Andrzejewskiego, którzy wyjaśni jak projektowane zmiany w ustawie UZP mogą pomóc w zdobywaniu kontraktów na realizację obiektów w technologiach drewnianych.

Z niecierpliwością czekamy także na wystąpienie pani architekt Magdaleny Rachuty z pracowni APA Wojciechowski, która zaprojektowała największy polski biurowiec z drewna i przedstawi doświadczenia z realizacji tego projektu użyteczności publicznej w Gdańsku.

To tylko kilka nazwisk z naszej listy prelegentów. Gościć będziemy również wykładowców zagranicznych uczelni, konstruktorów i architektów znanych na świecie obiektów. To niezwykła okazja, by jednego dnia otrzymać dawkę wiedzy od prawdziwych profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych.

Zobacz agendę

 

Polubisz? Polecisz?
0

 

Witaj drogi Kliencie!

Dnia 25 Maja 2018 weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych – w skrócie RODO!
W Forestor, chcemy zapewnić Ci jak najlepsze usługi, aby mieć pewność, że będziesz chciał(a) korzystać z nich dziś, jutro i w przyszłości. Naszym celem jest także otwartość i przejrzystość. Chcemy jasno poinformować użytkowników o danych osobowych, które zbieramy w celu świadczenia usług, o tym, jak są one wykorzystywane i komu je udostępniamy.

Dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą “Polityką Prywatności” ,a w razie niejasności zapraszamy Cie do kontaktu!

Pozdrawiamy!
Zespół Forestor