Akustyka w budownictwie drewnianym

  • -

Akustyka w budownictwie drewnianym

Tags :

Category : Aktualności

W Polsce  regularnie nowelizowane są podstawowe normy określające wymagania akustyczne w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Rewidowane są normy europejskie określające zasady badań akustycznych elementów budowlanych i budynku, a także normy projektowe pozwalające na określenie jego właściwości akustycznych na podstawie właściwości elementów składowych oraz normy ISO odnoszące się do hałasu środowiskowego.

Błędy popełnione w zakresie izolacyjności akustycznej przegród są szalenie trudne, kosztowne, a czasami wręcz niemożliwe do usunięcia. Budynek oraz urządzenia z nim związane powinny być zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby poziom hałasu, na który będą narażeni użytkownicy lub ludzie znajdujący się w ich sąsiedztwie nie stanowił zagrożenia dla ich zdrowia, a także umożliwiał im pracę, odpoczynek i sen w odpowiednich warunkach. Dodatkowo pomieszczenia w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej należy chronić przed hałasem:

  • zewnętrznym, przenikającym do pomieszczenia spoza budynku,
  • pochodzących od instalacji i urządzeń stanowiących techniczne wyposażenie budynku,
  • powietrznym i uderzeniowym, wytwarzanym przez użytkowników innych mieszkań, lokali użytkowych lub pomieszczeń o różnych wymaganiach użytkowych,
  • pogłosowym powstającym w wyniku odbić fal dźwiękowych od przegród ograniczających dane pomieszczenie.

Jak projektować konstrukcje z drewna masywnego uwzględnieniem zagadnień akustycznych? O tym podczas Holzbau Forum Polska 2019 będzie mówił inż. Jakub Przepiórka.

 

 

Polubisz? Polecisz?
0

 

Witaj drogi Kliencie!

Dnia 25 Maja 2018 weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych – w skrócie RODO!
W Forestor, chcemy zapewnić Ci jak najlepsze usługi, aby mieć pewność, że będziesz chciał(a) korzystać z nich dziś, jutro i w przyszłości. Naszym celem jest także otwartość i przejrzystość. Chcemy jasno poinformować użytkowników o danych osobowych, które zbieramy w celu świadczenia usług, o tym, jak są one wykorzystywane i komu je udostępniamy.

Dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą “Polityką Prywatności” ,a w razie niejasności zapraszamy Cie do kontaktu!

Pozdrawiamy!
Zespół Forestor