Inteligentna przegroda w budynku z drewna?

  • -

Inteligentna przegroda w budynku z drewna?

Tags :

Category : Aktualności

Stworzenie inteligentnej przegrody wymaga uwzględnienia zjawisk fizycznych, które występują w jej wnętrzu. Naturalnym podejściem, które umożliwiłoby obniżenie kosztów zużycia energii i zapewnienie komfortu użytkownika, predykcyjną konserwacje, zdolność do adaptacji dla zmiennych warunków, a które są celami opracowania inteligentnego budynku, jest ujęcie przegrody budowlanej jako części fizycznej systemu cyber-fizycznego. W związku z tym konieczne jest zbudowanie części cybernetycznej przegrody budowlanej.

Podstawowym elementem systemu cybernetycznego przegrody budowlanej jest bezprzewodowy system pomiarowy umieszczony w wielu punktach przegrody budowlanej i zbierający w czasie rzeczywistym dane dotyczące stanu przegrody. Bezprzewodowe protokoły transmisji danych są stosowane w rozproszonych systemach pomiarowych. Jest to korzystne dla modułowej budowy przegród budowlanych ze względu na brak konieczności stosowania instalacji kablowej potrzebnej do transmisji danych oraz dzięki zastosowaniu energooszczędnych układów elektronicznych

Podczas Holzbau Forum Polska 2019 dowiesz się na czym polega model cyberfizyczny,jakie dane zbiera i czemu one służą. Zdaniem autora – prof. Dariusza Tomkiewcza – współcześnie projektowana przegroda budowlana, będąca częścią inteligentnego budynku, powinna uwzględniać wymagania związane z czwartą rewolucją techniczną i stać się system cyber-fizycznym umożliwiającym adaptację do zmiennych warunków przy jak najlepszym wykorzystaniu zasobów energetycznych.

Czy jesteście gotowi na rewolucję cyfrową w budownictwie drewnianym?

Polubisz? Polecisz?
0

 

Witaj drogi Kliencie!

Dnia 25 Maja 2018 weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych – w skrócie RODO!
W Forestor, chcemy zapewnić Ci jak najlepsze usługi, aby mieć pewność, że będziesz chciał(a) korzystać z nich dziś, jutro i w przyszłości. Naszym celem jest także otwartość i przejrzystość. Chcemy jasno poinformować użytkowników o danych osobowych, które zbieramy w celu świadczenia usług, o tym, jak są one wykorzystywane i komu je udostępniamy.

Dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą “Polityką Prywatności” ,a w razie niejasności zapraszamy Cie do kontaktu!

Pozdrawiamy!
Zespół Forestor