Question and Asnwers

1. Kiedy odbędzie się Forum Holzbau Polska?

Forum Holzbau Polska 2024 odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2024 w Jachrance pod Warszawą.

2. Ilu spodziewanych jest uczestników?

Organizatorzy spodziewają się, że w Forum weźmie udział 500-600 osób. W ostatniej edycji Forum Holzbau Polska wzięło udział 502 uczestników.

3. Ile muszę zapłacić za uczestnictwo w forum?

Aby wziąć udział w forum istnieją dwie możliwości – możesz być uczestnikiem lub wystawcą. Cena biletu z wieczornym bankietem to 800 zł netto). Wystawca ma gwarancję posiadania jednego biletu bezpłatnego i drugiego objętego rabatem 25%. Sponsor otrzymuje dla tych 3 uczestników 3 bezpłatne bilety i zakwaterowanie w hotelu (jedna noc). Dodatkowe bilety dla Sponsora 40% taniej.

5. Kto organizuje Forum Holzbau Polska?

Organizatorem Forum Holzbau Polska jest jego biuro, które zostało otwarte w Polsce w 2016 roku pod patronatem międzynarodowej organizacji forum-holzbau. Biurem Forum Holzbau Polska kieruje Forestor Communication, agencja marketingowa zajmująca się m.in. promocją drewna, wydawnictwami branżowymi, organizacją eventów i działalnością PR w sektorze leśno-drzewnym.

6. Jak wygląda Agenda Forum Polska Agenda?

Agenda Forum Holzbau Polska podzielona jest na dwa dni. Pierwszego dnia zapraszamy do wysłuchania wykładów inauguracyjnych oraz wieczornego bankietu, który służy np. nawiązaniu relacji biznesowych.

Drugiego dnia będzie można wysłuchać wykładów prowadzonych przez profesjonalistów oraz zwiedzać przestrzenie wystawiennicze w przerwach kawowych. Podsumowaniem spotkania będzie sesja zamykająca.

7. Kim są wykładowcy Forum Holzbau Polska?

Wykładowcami Forum Holzbau Polska są profesorowie, którzy mogą pochwalić się nie tylko wiedzą, ale i realizacją swoich projektów, a także architekci, których projekty zachwycają wiele zagranicznych jurorów i zdobywają prestiżowe nagrody. Nie zapominamy o przepisach i barierach uniemożliwiających wznoszenie budynków drewnianych, stąd nie brakuje prelegentów, którzy zawodowo zajmują się badaniami, standaryzacją i nadzorem w tym zakresie. Zapraszamy także partnerów branżowych, którzy mogą zaproponować ciekawe i innowacyjne rozwiązania w zakresie budownictwa drewnianego.

8. Czy prelegenci otrzymują wynagrodzenie?

Każdy z prelegentów Forum Holzbau Polska otrzymuje wynagrodzenie uzgodnione z organizatorem po przyjęciu zaproszenia do podjęcia roli prelegenta lub zgłoszenia swojej propozycji referatu na adres biuro@forum-holzbau.pl

9. Czy mogę zaprezentować swoją firmę i jej produkty  jako prelegent?

Niestety nie.  Prelegenci HBP otrzymują wynagrodzenie za przygotowanie referatu oraz publikacji konferencyjnej, stąd w odróżnieniu od innych konferencji, nie mogą prezentować treści marketingowych ani stosować product placement, lecz działając w ramach zlecenia realizują profesjonalny i merytoryczny wykład, w ramach ściśle określonej tematyki forum.

10. W jakim języku wygłaszane są referaty?

Referaty są wygłaszane w języku polskim lub angielskim i tłumaczone symultanicznie na języki angielski i polski (uczestnicy mają słuchawki). Oznacza to, że osoba znająca język polski słyszy w słuchawkach po polsku referat wygłaszany przez prelegenta z zagranicy. Korzystamy z usług tłumaczy z doświadczeniem w tłumaczeniu języka technicznego, dzięki czemu jakość tłumaczeń została przez naszych ubiegłorocznych uczestników bardzo wysoko oceniona.

11. Czy forum-holzbau to organizacja niemiecka?

forum-holzbau stworzone zostało przez profesorów akademickich, aktywnie działających w dziedzinie inżynierii drzewnej z Uniwersytetów w Szwajcarii, Niemczech, Kanady, Austrii i Finlandii. Główną siedzibą forum-holzbau jest Szwajcaria, której przewodzi główny twórca idei, Uwe Germerott.

12. Jaki jest główny cel forum w Polsce?

Głównym celem Forum Holzbau Polska jest edukacja i szerzenie wiedzy oraz nowości w dziedzinie budownictwa drewnianego i architektury. Ideą, która towarzyszyła nam przy budowaniu polskiej formuły forum jest stworzenie miejsca, w którym biznes spotka się z nauką – stąd dbamy również o środowisko producentów i dajemy możliwość spotkania się na tak obiecującym gruncie, co również sprzyja rozpoczęciu ich kariery w przemyśle drzewnym przez studentów czy absolwentów. Chcemy, aby poprzez rzetelną wiedzę i zdobywane umiejętności rynek budownictwa drewnianego rozwijał się w stanowczo bardziej dynamicznie niż do tej pory. Jedną z barier tego rozwoju jest brak fachowców na rynku. 

13. Czy Holzbau Forum to konferencja czy targi?

Formuła forum zawiera w sobie obydwie propozycje – wykłady jako część konferencyjną oraz przestrzeń wystawienniczą jako miejsce prezentacji nowych rozwiązań technicznych i technologicznych, w tym narzędzi czy oprogramowania, ale także nowych tworzyw konstrukcyjnych, czasopism fachowych czy literatury branżowej.

14. Ile dni trwa Forum Holzbau Polska?

Forum Holzbau Polska to spotkanie trwające dwa dni (23-24 kwietnia 2024 r.).

15. Czy jest możliwość zakupu biletu tylko na 1 dzień?

Dostępne bilety obejmują wstęp na dwa dni wydarzenia, lecz nie ma konieczności uczestniczenia w obydwu dniach.

17. Ile kosztuje udział jako wystawcy HBP?

Organizatorzy przewidzieli dwa pakiety wystawiennicze.

Pierwszym z nich jest Pakiet Sponsora, którego koszt to (2000 euro, w którym zapewniamy przestrzeń 3×2 m pod stoisko.

Drugi to Pakiet Wystawcy w dwóch wariantach:

  • o wielkości “stoiska” 2x2m, którego koszt wynosi 1000 euro

W kwestii dalszych szczegółów prosimy o kontakt z organizatorem: 609 192 635 lub biuro@forum-holzbau.pl 

18. Czy sponsor może być prelegentem?

Prelegent nie powinien być sponsorem forum. Wyjątkiem jest sytuacja, w której osoba zatrudniona w przedsiębiorstwie sponsora należy również do innej organizacji lub stowarzyszenia uczelni, z ramienia których występuje jako prelegent. Wszyscy prelegenci zobowiązani są do przestrzegania zasady odnośnie braku lub ograniczenia promocji własnej marki w zależności od przedmiotu wykładu.

19. Czy Forum Holzbau Polska zawsze odbywa się w tym samym miejscu?

Zgodnie z życzeniem ankietowanych forum ponownie odbywa się od 5 lat  w Hotelu Windsor w Jachrance. Niewykluczone że w przyszłości Forum odbędzie się w hotelu oferującym większą przestrzeń.

20. Kto to jest Partner Premium?

Partnerem Premium są przedsiębiorstwa, które nawiązały długotrwałą współpracę z forum-holzbau i mają obowiązek uczestniczyć w kilku wybranych przez siebie krajowych edycjach forum – np. w Forum Holzbau Polska. W ramach współpracy otrzymują najwięcej przywilejów, w tym największą przestrzeń na stoisko.

21. Czy mogę zamieścić informacje o Forum Holzbau i zdjęcia na swojej stronie internetowej?

Wszelkie zdjęcia pochodzące z naszej strony Forum Holzbau można wykorzystywać w celu promocji lub relacjonowania wydarzenia. Obowiązkowo należy podać autora oraz źródło poprzez podpis:

fot. forum-holzbau.pl

W tym samym celu – popularyzacji holzbau-forum lub firm w niej uczestniczących można wykorzystywać treści zawarte na stronie, w tym artykuły, informacje prasowe, elementy promocyjne: ulotkę, baner, logo.

22. Czy uczestnicy otrzymują materiały konferencyjne?

W ramach biletów wstępu uczestnicy otrzymują materiały konferencyjne, w których znajdują się m.in. artykuły zgłoszone do publikacji przez  prelegentów z danej edycji Forum oraz ulotkę z aktualnym programem. Materiały konferencyjne zawierają publikacje – referaty w dwóch językach: polskim oraz angielskim lub niemieckim

23. Gdzie znajdę informacje na temat programu Forum Holzbau Polska?

Program Forum Holzbau Polska znajduje się na naszej stronie, pod adresem: http://forum-holzbau.pl/agenda, jak również dołączony jest do ulotek, które rozpowszechniane są w prasie branżowej oraz podczas forum. Zapraszamy również do zapisania się poprzez stronę do bazy newslettera, dzięki któremu na bieżąco informujemy o aktualnościach i zamianach w agendzie/programie forum.

24. Jakie firmy wystawiają się na Forum Holzbau Polska?

Wszyscy nasi wystawcy to przedsiębiorstwa działający w branży budownictwa drewnianego oraz dostarczające im produkty, usługi i technologie. Współpracujemy nie tylko z dostawcami drewna i drzewnych tworzyw konstrukcyjnych, lecz również dostawcami rozwiązań dla konstrukcji drewnianych np. złączy ciesielskich, produktów izolacyjnych, taśm uszczelniających, maszyn i narzędzi ciesielskich, oprogramowanie do obliczeń i projektowania. Wśród wystawców mogą znaleźć się również dostawcy usług: deweloperzy, firmy ubezpieczeniowe, firmy zajmujące się pozyskiwaniem pracowników na budowy, biura projektowe.

25. Do kiedy można zgłaszać udział w Holzbau Forum 2018?

Zgłoszenie udziału uczestnictwa w Holzbau Forum może nastąpić od momentu uruchomienia sprzedaży biletów, 1.01.2024  aż do drugiego dnia konferencji, który w edycji 2024 wypada 23  kwietnia 2023. 

Podczas trwania forum można osobiście nabyć bilet w recepcji konferencyjnej z płatnością na miejscu (tylko gotówką).

27. Czy w ramach biletów przewidziano jakiś poczęstunek?

Pierwszego dnia zapraszamy na uroczystą kolację, która odbędzie się po sesji wykładów otwierających.

Pierwszego i drugiego dnia proponujemy wszystkim uczestnikom forum przerwę kawową pomiędzy kolejnymi wykładami. W drugim dniu po sesji końcowej zapraszamy na przygotowany obiad.

28. Jakie formalności czekają prelegentów w ramach przygotowania swoich wykładów?

Pierwszą formalnością, jaką muszą wypełnić prelegenci jest uzgodnienie tematyki swoich wykładów z organizatorem i przesłanie krótkiego abstraktu planowanego wystąpienia. Na około 6 tygodni przed konferencją prelegent przesyła pełną wersję swojego wystąpienia, która zostanie przetłumaczona i opublikowana w materiałach konferencyjnych. 2 tygodnie przed rozpoczęciem forum prelegenci powinni dostarczyć swoje prezentacje z podpisami w języku polskim i angielskim. Szczegółowy terminarz przekazany jest prelegentom przy akceptacji warunków współpracy.

29. Czy istnieje możliwość uzyskania prezentacji prelegenta, jeśli jestem zainteresowany dwoma wykładami odbywającymi się jednocześnie?

Prezentacje z forum będzie można otrzymać po konferencji. Prośbę należy kierować na adres: biuro@forum-holzbau.pl

30. Jakie wymagania musi spełnić wystawca/sponsor?

Wystawcy i sponsorzy powinni w przedstawionych sobie terminach wysłać logo oraz reklamę, którą umieszcza się w publikacji.

31. Czy pomagacie Państwo w rezerwacji hotelu?

Opłata za zakup biletu na Forum Holzbau Polska nie obejmuje noclegu. Organizatorzy zapewniają pewną pulę około pokoi dostępnych w miejscu organizacji konferencji w preferencyjnej cenie, za które uczestnicy płacą samodzielnie. Na stronie http://forum-holzbau.pl/2017/01/10/miejsce-konferencji/

na bieżąco informujemy o cenach poszczególnych pokoi oraz ich dostępności. Podajemy również nazwy i lokalizacje najbliższych alternatywnych hoteli. 

33. Czy parking hotelowy jest płatny?

Tak, parking przy Hotelu Windsor jest bezpłatny dla uczestników Forum.

34. W jaki sposób mogę zamówić bilet?Bilety na Forum Holzbau Polska można zamawiać poprzez formularz umieszczony na stronie w momencie uruchomienia sprzedaży biletów lub poprzez e-mail: biuro@forum-holzbau.pl, poprzez który poprosimy o podanie odpowiednich danych do wystawienia biletu wraz z fakturą.