Poznaj nas: Grupa Burkietowicz

Jesteśmy ekspertem i partnerem na rynku prefabrykowanych konstrukcji drewnianych. Dążymy do zmiany myślenia o drewnie, docenienie i wybór go jako materiału budowlanego. W naszej ofercie znajdują się ściany szkieletowe drewniane, wiązary oraz więźba tradycyjna prefabrykowana.

Produkowane przez nas prefabrykowane ściany szkieletowe przeznaczone są głównie do budownictwa jedno i wielorodzinnego. Wybór gotowych ścian szkieletowych pozwala zoptymalizować budowę domu pod względem ekonomicznym, a także samej organizacji procesu budowy. Wyprodukowanie poszczególnych elementów budynku w kontrolowanych warunkach przez doświadczony zespół pracowników, zapewnia osiągnięcie najwyższego poziomu precyzji.
Nasze wiązary powstają z najwyższej jakości drewna, sortowanego wytrzymałościowo metodą mechaniczną oraz wizualną i suszonego komorowo do optymalnego poziomu wilgotności 18% (+/-2%). Dzięki procesowi strugania czterostronnego oraz fazowaniu krawędzi, drewno jest mniej narażone na działanie szkodników i grzybów oraz bardziej odporne na ogień.
Prefabrykowana więźba tradycyjna łączy wszystkie atuty kunsztu pracy cieśli z zaletami prefabrykacji. Po docięciu wszystkich elementów więźby dachowej na długości, wykonywane są odpowiednie złącza ciesielskie, a każdy element jest numerowany, co znacząco optymalizuje i ułatwia pracę oraz przyspiesza montaż na budowie.
Najwyższy poziom precyzji zapewnia zaawansowane technologicznie centrum ciesielskie Hundegger K2i. Nowoczesny park maszynowy pozwala na uzyskanie produktu najwyższej klasy.
Proces projektowania elementów konstrukcji jest wykonywany w nowoczesnych programach. Inżynierowie przeprowadzają obliczenia statyczne, których wynikiem jest projekt konstrukcyjny realizowany przez zakład produkcyjny. Wspomniany efekt pracy w formie projektu oraz plików 3d pozwala zobrazować zamierzenia inwestora i przyjęte rozwiązania. Prefabrykat jest odpowiedzią na potrzeby klienta.