Strabag wchodzi w budownictwo drewniane

Grupa Obermayr (składająca się z Obermayr Holz Constructionen GmbH, Obermayr Dach+Fasade GmbH, Grünraum GmbH) zostaje przejęta przez Strabag. W rezultacie ten lider w dziedzinie budownictwa przemysłowego, komercyjnego, komunalnego i mieszkaniowego chce położyć nacisk na konstrukcje drewniane.

Aby wykorzystać potencjał i odpowiednio obsłużyć szybko rozwijający się segment rynku budownictwa prefabrykowanego i modułowego z drewna, Strabag poszerza swoje kompetencje w zakresie budownictwa drewnianego przejmując grupę Obermayr. Jej sercem jest zakład produkcyjny w Schwanenstadt (Górna Austria), gdzie produkowane jest drewno konstrukcyjne klejone warstwowo o długości do 40 metrów. Firma zrealizowała liczne obiekty w konstrukcji drewnianej od osiedli mieszkaniowych po hale sportowe.

„Intensywne badania i innowacje w ciągu ostatnich kilku lat nie tylko doprowadziły do ​​powstania nowych materiałów drewnopochodnych, ale także umożliwiły wykorzystanie konstrukcji drewnianych w projektach na dużą skalę. Postrzegamy pracę z odnawialnymi materiałami budowlanymi jako ważny element naszej drogi do zrównoważonego budownictwa. Dlatego cieszymy się, że udało nam się zdobyć Grupę Obermayr i wspólnie pracować nad postępem – mówi dyrektor generalny Strabag, Klemens Haselsteiner.

STRABAG SE jest europejskim koncernem budowlanych z blisko 180-letnią tradycją. Za pośrednictwem sieci spółek, STRABAG działa w wielu krajach europejskich i coraz częściej na innych kontynentach.
Na rynku polskim STRABAG rozpoczął działalność w 1987 roku, wraz z przygotowaniami do budowy hotelu Marriott w Warszawie.

Hala produkcyjna elementów Obermayr, Schwanenstadt

.