Prefabrykacja przyszłości na Forum Holzbau Polska

Polska jest trzecim, po Estonii i Litwie, największym eksporterem prefabrykowanych domów z drewna w UE. Wartość eksportu osiągnęła 115,1 mln EUR w 2021, notując przy tym wysoką dynamikę wzrostu (+52,7% r/r). Największymi odbiorcami prefabrykowanych domów z drewna z Polski są Niemcy, Wielka Brytania i Norwegia – wynika z najnowszego raportu PKO BP.
Tematowi prefabrykacji i modułowości w budownictwie poświęcamy specjalną sesję.
Przykłady funkcjonowania nowoczesnych fabryk domów drewnianych w Europie przedstawi Krystian Mielke z MM Consulting.
W prelekcji Martina Szymanskiego z Bauer Holzbau (Niemcy) będziemy mieli szansę przyjrzeć się detalom konstrukcyjnym projektów budynków wykonanych z elementów z Tectoflix.
Prefabrykację w Polsce zdominowały głównie technologie szkieletowe, ale prefabrykacja jest niemal wpisana w ideę konstrukcji CLT, opuszczających fabryki w formie gotowych ścian czy stropów. Agnieszka Bakalarz z polskiej firmy Keno Home, przybędzie na Holzbau Forum prosto z placu budowy – i zreferuje nam realizację pomysłu ich firmy na budowę domów z CLT pod klucz… w hali fabrycznej. Czy możecie sobie wyobrazić jak transportuje się na plac budowy moduł łazienki pokrytej kafelkami?

To tylko trzy spośród aż 17 prelekcji, które czekają na Was na tegorocznym Forum Holzbau Polska. Cały program można zobaczyć tu: www.forum-holzbau.pl/agenda

Polubisz? Polecisz?