Gdański zakład w grupie VBC wybuduje moduły hotelowe przy Tropical Island

Polcom z Gdańska budował już moduły w oparciu o szkielety stalowe oraz meble m.in. dla Citizen M, Marriott, Hilton czy Accor. Teraz, po styczniowej fuzji z amerykańskim VBC (Volumetric Building Companies) polski zakład wybuduje moduły drewniane do budowy obiektów hotelowych przy berlińskim  kompleksie basenowym Tropical Island.

VBC poprzez fuzję z polskim partnerem urguntowuje swoją pozycję światowego lidera w technologii budownictwa modułowego. Fuzja ta jest kolejnym krokiem inwestycyjnym po niedawnym zakupie przez VBC aktywów firmy Katerra, Inc. w tym jej najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Kaliforni. W ten sposób VBS rozszerzył swoje zatrudnienie do 500 pracowników i blisko 120 tys m2 powierzchni produkcyjnej na dwóch kontynentach.  VBC zapewnia, że  po połączeniu Polcom, będzie kontynuował działalność we wszystkich swoich obecnych zakładach. Gdański zakład już otrzymał pierwsze poważne zlecenie. VBC podpisała bowiem kontrakt o wartości 25 mln eurona budowę 150-pokojowego hotelu modułowego.  Powstaną one w ramach istniejącego kompleksu hotelowego połączonego z halą Tropical Islands pod Berlinem. Pokoje hotelowe powstaną w polskich halach produkcyjnych. Budowa hotelu modułowego w hali produkcyjnej w Polsce, a następnie montaż gotowych, wyposażonych elementów na placu budowy zapewnia, m.in.: wysoką efektywność w łańcuchu dostaw oraz w organizacji procesu produkcyjnego i wykonania produktu.

–  Polcom doskonale uzupełnia istniejące możliwości VBC w zakresie projektowania, produkcji i usług budowlanych, z ogromną przewagą w zakresie geograficznym – mówiVaughan Buckley, dyrektor generalny VBC. – Polcom ma na swoim koncie jedne z najbardziej spektakularnych i innowacyjnych obiektów hotelowych w Ameryce Północnej i Europie, w tym światowej klasy hotele w Nowym Jorku, Seattle, Londynie, Waszyngtonie D.C. i Amsterdamie. Dzięki połączeniu sił platforma VBC, oparta na technologii, będzie od tej pory w stanie realizować budynki o wysokości od 3 do 35 pięter, zarówno z drewna, jak i stali, w szerszym zakresie segmentów rynku oraz na terenie wielu krajów.

Spółka VBC oferuje pionowo zintegrowany, wolumetryczny, drewniany proces modułowy, skoncentrowany na rynku budownictwa wielorodzinnego i przystępnych cenowo mieszkań. Platforma VBC zostanie udoskonalona w połączeniu z doświadczeniem Polcom w zakresie stalowych systemów modułowych i ich dominacji w branży hotelarskiej. Zakład w Gdańsku ma stać się wiodącym dostawcą zoptymalizowanych, efektywnych kosztowo, zrównoważonych rozwiązań w zakresie sprężystych, wolumetrycznych budynków modułowych na całym świecie.

– Fuzja rozszerza nasz zasięg w rynkowym budownictwie wielorodzinnym, a jednocześnie wzmacnia nasze wysiłki w celu zaspokojenia potrzeb wyspecjalizowanych, generalnych wykonawców i deweloperów na różnych kontynentach – powiedział Buckley. – Cieszymy się, że możemy być w stanie napędzać zmiany i wnosić jeszcze bardziej znaczący wkład w to, co było nierozwiązywalnym problemem przez zbyt długi czas.

Możliwości VBC w zakresie projektowania i produkcji konstrukcji modułowych zaowocują podejściem opartym na Projektowaniu dla produkcji i montażu (DfMA) w stosunku do obecnej oferty Polcom.

– Połączenie to jest znakomitą okazją dla obu firm do podzielenia się wiedzą techniczną i możliwościami badawczo-rozwojowymi w zakresie budownictwa modułowego – dodał Tomasz Modzelewski, dyrektor generalny Polcom. – Połączenie doświadczenia inżynieryjnego i wykonawczego VBC z wiedzą Polcomu w zakresie konstrukcji stalowych pozwoli na stworzenie bardziej zaawansowanych rozwiązań modułowych, usprawnienie dostaw i skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek. Cały zespół Polcom jest niezwykle podekscytowany możliwościami, jakie otwierają się przed nami w zakresie obsługi rynków na całym świecie.

Zakład modułów drewnianych VBC

Volumetric Building Companies jest pionowo zintegrowanym, międzynarodowym liderem w dziedzinie wolumetrycznego budownictwa modułowego z siedzibą w Filadelfii w stanie Pensylwania, posiadającym oddziały w całych Stanach Zjednoczonych, a obecnie również w Europie. Wykorzystując swój model projektowania i inżynierii oparty na technologii, precyzyjne możliwości produkcyjne oraz udowodnione doświadczenie w zakresie budownictwa modułowego, spółka koncentruje się na budowaniu przyszłości poprzez dostarczanie najwyższej jakości budynków wyprodukowanych w krótkim czasie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju dla różnych sektorów rynku. 

Polubisz? Polecisz?