Herman Kaufmann gościem Holzbau Forum w Warszawie

twr-16_08_16-last-panel-up-1618x960

18-piętrowiec zaprojektowany przez architekta Hermanna Kaufmanna, gdy zostanie w lipcu tego roku oddany do użytku, będzie najwyższym budynkiem z drewna na świecie. Obiekt wznoszony jest w Vancouver dla British Columbia University w technologii CLT (cross laminated timber) opartych na konstrukcji z drewna kolejonego glulam. Jego dach będzie sięgać 53 metrów, a koszt budowy zamknie się w 51,5 miliona dolarów. Aby zrealizować ten projekt potrzebne było specjalne zezwolenie rządowe, ponieważ prawo kanadyjskie zezwala na budowę budynków drewnianych o wysokości maksymalnie 6 pięter.

Prof. Hermann Kaufmann, Fachgebiet Holzbau; Foto: Eckert und Heddergott Verwendung frei fuer die Berichterstattung ueber die TU Muenchen unter Nennung des Copyrights
Prof. Hermann Kaufmann,  TU Muenchen

Projektant budynku prof. Hermann Kaufmann z Uniwersytetu Technicznego w Monachium (Technical University of Munich) będzie prelegentem Forum Holzbau Polska w Warszawie, 28.02.2017 roku. Czy uda się mu przekonać Państwa, że wieżowce z drewna można budować także w polskiej stolicy?

ZOBACZ PROGRAM KONFERENCJI

ZAREJESTRUJ SIĘ NA HOLZBAU FORUM POLSKA

Polubisz? Polecisz?