Do jego budowy użyto 2 100 ton drewna, z czego 2 143 tony ważyło 1800 elementów z drewna klejonego warstwowo. Wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach na zrównoważoną architekturę budynek akademicki Boola Katitjin jest położony w centrum kampusu Uniwersytetu Murdocha w Perth. Ma 180 metrów wysokości i w momencie budowy był największym obiektem o konstrukcji drewnianej w Australii Zachodniej. Okazuje się, że jest pionierski również z innego powodu. Aż 90% odpadów, które pozostały po jego budowie, zostało poddane recyklingowi.
Uniwersytetu Murdocha powołał lokalną firmę Instant Management Bayswater. Jej zadaniem było posortowanie ogromnych ilości odpadów, aby można je było odzyskać i ponownie wykorzystać. Naukowcy z pomocą sztucznej inteligencji znajdą dla nich zastosowanie w innych projektach, co zwiększy wydajność i bezpieczeństwo programu recyklingu.
Boola Katitjin został zaprojektowany przez biuro architektoniczne Lyonsa wraz z Silver Thomas Hanley, The Fulcrum Agency i Officer Woods Architects. Belki z drewna klejonego krzyżowo, dostarczone przez firmę HESS Timber, na placu budowy zmontowała firma Multiplex. Wartość inwestycji wyniosła 135 milionów dolarów.
Budynek zaprojektowano w taki sposób, aby uzyskać uznawaną na całym świecie 6-gwiazdkową ocenę Green Star, dzięki szeregowi funkcji, w tym panelom słonecznym, zbieraniu wody deszczowej i rodzimemu krajobrazowi (ponad 260000 rodzimych gatunków roślin na otaczających terenach). Dwuspadowy dach jest wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne o mocy 450 kW, które według szacunków wytwarzają ponad 60% zapotrzebowania budynku na energię operacyjną w warunkach szczytowego obciążenia. W połączeniu z wieloma innymi systemami o niskim zużyciu energii znacznie zmniejszają ogólne zużycie energii operacyjnej, a strategia serwisowania zapewnia, że budynek może być w pełni zelektryfikowany i działać w 100% z odnawialnych źródeł energii.