Drewno klejone w dachu muzeum Pamięć i Tożsamość

W Toruniu trwa budowa monumentalnego obiektu Muzeum “Pamięć i Tożsamość”.  Jego konstrukcja jest żelbetowa, natomiast dach wykonany będzie w konstrukcji drewna klejonego. Takie hybrydowe połączenie ma wiele zalet.

“Przede wszystkim drewno klejone, dzięki możliwości uzyskania różnych promieni gięcia, pozwala stworzyć konstrukcję dachu o bardzo nietypowych kształtach, a z takim mamy do czynienia w przypadku tej budowy”

– mówi arch. Tomasz Mikrut, który o swojej pracy przy realizacji tego obiektu muzealnego będzie opowiadał podczas Forum Holzbau Polska 2020 w dniach 5/6 października w Jachrance. Tytuł jego wystąpienia to:

Przewaga drewna klejonego w konstrukcji dachowej o skomplikowanym kształcie na przykładzie budowy Muzeum Pamięć i Tożsamość w Toruniu.

Przy tak dużym i skomplikowany obiekcie zawsze napotykamy wiele problemów wykonawczych, nawet w przypadku dobrze wykonanego projektu. Tym razem z wieloma takimi problemami – jak żaden inny materiał –  doskonale poradziło sobie drewno klejone.

Budowa Muzeum „Pamięć i Tożsamość” w Toruniu – według wstępnych planów – zakończy się w marcu  2021 roku.

autor: PAP/Tytuł Żmijewski, źródło www.gov.pl

Jeśli chcecie Państwo poznać realizację tej ciekawej budowy, jak i wielu innych obiektów w konstrukcji drewnianej
zapraszamy do rezerwacji biletów na Forum Holzbau Polska.

 

Polubisz? Polecisz?