Dom pokazowy z małych modułów

Autorska technologia Wood Core House (WCH) – systemu prefabrykacji drewnianych modułów (paneli) – jest zaawansowaną kontynuacją technologii budowy szkieletowych domów drewnianych, wykonywanych bezpośrednio na budowie. Innowacja polega na zastąpieniu wykonywania budynku z pojedynczych, drobnowymiarowych elementów (belkowych i płytowych) prefabrykowanymi modułami (w postaci modułów /paneli) w odmianie pełnej
o szerokości około 1,25 m i odmianie połówkowej, przygotowanymi na uprzemysłowionej linii montażowej, umożliwiającej produkcję ich z dużą powtarzalnością i dokładnością. Opisywana technologia umożliwia produkcję powtarzalnych elementów na magazyn jeszcze przed opracowaniem projektu i zamówieniem ze strony Klienta. A to oznacza, iż wykonawcy mogą otrzymać zamówioną konstrukcję budynku w zaledwie kilka dni. Na hali produkcyjnej produkowane są stałe typowe i zawsze powtarzalne elementy systemu, do których w momencie złożenia zamówienia przez klienta wykonywane są tylko pozostałe nietypowe elementy zgodnie z indywidualnym projektem.

W Jaworznie, gdzie mieści się siedziba firmy właśnie powstał dom pokazowy w powyższej technologii. Wzniesiono go w 8 dni.

  • Konstrukcja dwukondygnacyjna
  • Metraż 106,6 m2

Prefabrykacja budynków jedno- i wielorodzinnych w autorskiej technologii modułów szkieletowych” to tytuł wystąpienia Radosława Bańkowskiego oraz Janusza Brolla na 5. Forum Holzbau Polska.

Polubisz? Polecisz?