Drewno wygrywa przetargi

To się dzieje naprawdę! Sprawy, które 5 lat temu, na 1 edycji Forum Holzbau Polska nazywaliśmy ścieżką przyszłości, już mają miejsce! Drewno wygrywa w wielkich przetargach publicznych na realizację poważnych obiektów. Nie, jeszcze nie w Polsce. Na razie w Danii. Duński Urząd Budowlany przygotował przetarg, w którym zaznaczono, że to drewno, a nie stal czy beton, ma stanowić konstrukcję nośną budynku użyteczności publicznej. Ale z drewna będzie nie tylko konstrukcja…

– Z wielką dumą i radością otrzymujemy wiadomość, że wspólnie z MOE i NCC wygraliśmy konkurs na realizację 31 000 m2 biurowca BYGST w Odense. Budowla z litego drewna na taką skalę staje się definicją przyszłości duńskiego budownictwa publicznego przyjaznego środowisku i redukującego emisję CO2. Z niecierpliwością czekamy na udział w tej podróży – mówi Lone Wiggers, partner i architekt w C.F. Møller Architects.

Obiekt ma zostać zrealizowany do 2025 roku. Pracować w nim będzie 1600 osób, w tym urzędnicy Duńskiego Urzędu Budowlanego.

Polubisz? Polecisz?