Smart – domy fotowoltaiczne

Sendom ze Starej Kiszewy jest jednym z największych w Polsce producentów domów prefabrykowanych. Dotychczas w oferowanych przez firmą budynkach stosowano pompy ciepła oraz instalowano wentylacje mechaniczne. Obecnie w ofercie znalazł się dom zeroenergetyczny, który ma być samowystarczalny pod względem ogrzewania budynku, ale też pozwoli użytkownik korzystać z darmowej energii elektrycznej. Na dachach zainstalowano bowiem panele fotowoltaiczne i jest to integralny element oferty.

– Dom z fotowoltaika w standardzie może byc sfinansowany kredytem hipotecznym pod warunkiem, że zakup obu będzie odbywal sie jednoczesnie – mowi Krzysztof Koronkiewicz z firmy Stilo Energy, któa odpowiada za insralacje fotowoltaiczne w domach Sendomu. – Jest to bardzo atrakcyjna forma finansowania inwestycji, ze względu na lepsze warunki kredytowe. Klienci zyskują w ten sposób podwójnie: oszczędzaja na rachunkach za energie oraz kosztach kredytu.

Wybierając taki dom od Sendom, klient dodatkowo może skorzystać z dofinansowania do swojej instalacji w ramach programu Mój Prąd w kwocie 5 tys. zl oraz uwzględnić jej koszt w rocznym zeznaniu podatkowym PIT do kwoty 53 tys. zl. .

Oferowane domy fotowoltaiczne są wyposażane w instalacje PV o mocy 6,4 kW. W ciągu najbliższego roku Sendom planuje sprzedać 350 budynków z serii smart.

Inteligentny (smart) i niskoenergetyczny dom to nie tylko fotowoltaika. Podczas Forum Holzbau Polska jednym z prelegentów będzie inwestor, który z perspektywy użytkownika powie o budowie inteligentnego domu prefabrykowanego z drewna, wyposażonego w falownik z magazynem energii, system przekazywania nadwyżek energii słonecznej do zbiorników na CWU (OhmPilot), system mat grzewczych, stacja ładowania pojazdów, system odzysku wody deszczowej oraz systemy inteligentnego sterowania.

.

Polubisz? Polecisz?