Hotel z CLT w Łodzi

Kamienica- jak wskazuje nazwa powinna być z kamienia? “A co, jeśli powrócimy do idei drewnianej kamienicy, ale nadamy jej świeży nowoczesny wygląd?”  – pytają architekci pracowni MAKAA proponując koncepcję hotelu wykonanego w technologii CLT. Gdzie najlepiej pokazać, że pomysł ten świetnie pasuje nawet do sąsiedztwa secesyjnych kamienic? Oczywiście w Łodzi. Z tym, że nie będzie to zwykła kamienica mieszkalna, a nowoczesny wielokondygnacyjny hotel o powierzchni ponad 3 tys m2, z parkingowym podziemiem, SPA, salami konferencyjnymi i oczywiście komfortowymi pokojami. Ekologiczny ma tu być nie tylko  materiał konstrukcyjny, ale również system ogrzewania, czy energia elektryczna wytwarzana przez solary zamieszczone na dachu.

Obiecuję, że jeśli ten hotel powstanie i będzie w nim sala konferencyjna na 300 osób, to zorganizujemy tam kolejną edycję Forum Holzbau Polska. Ciągnie nas do drewna…

A współtwórcę projektu, Katarzynę Waloryszak z pracowni MAKAA, zaprosiliśmy oczywiście do grona prelegentów Forum Holzbau Polska 2021.

  

Polubisz? Polecisz?