Prelegenci FHP 2021: Maciej Sidorowicz – rozbudowa domu

Maciej Sidorowicz z pracowni NOTO.STUDIO zaprezentuje swoje realizacje w sesji dotyczącej rozbudowy istniejących budynków.

Dom w Garbatce-Letnisku jest rozbudową istniejącej drewnianej chaty na cele wypoczynkowe. Pragnieniem Klienta było utworzenie domu, która będzie współczesną interpretacją klasycznej wiejskiej chaty. Tak jak kiedyś pomieszczenia rozchodziły się wokół pieca, w nowej formie wszystko zorganizowane jest wokół trzonu. Ulokowana jest w nim łazienka, ciąg kuchenny, kominek oraz wszystkie instalacje. Szklany łącznik pozwala korzystać z budynków zarówno wspólnie, jak i niezależnie.

Temat rozbudowy istniejących budynków będzie poruszony w jednej z sesji tegorocznej edycji Forum Holzbau Polska. Budynki istniejące, także murowane z nadbudową szkieletową? Rozbudowa tradycyjnej wiejskiej chaty o nowe moduły z drewna? A może przebudowa dachu, by wprowadzić funkcję poddasza użytkowego? Drewno ma tu przewagę nad innymi technologiami.

 

Maciej Sidorowicz o sobie: 

Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz KU Leuven w Belgii – gdzie studiowałem Science in Sustainable Architecture. Założyłem NOTO.STUDIO. Pracownia koncentruje się na kompleksowych projektach domów jednorodzinnych i współpracy z Klientem Indywidualnym. Nasze podejście do architektury cechuje tworzenie prostych, racjonalnych form z użyciem naturalnych materiałów. Chcemy tworzyć formy, które dobrze będą znosić upływ czasu. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Polubisz? Polecisz?