Nowy Park SGH w konstrukcji drewnianej

Szkoła Główna Handlowa wybuduje we wschodniej części warszawskiego parku Pole Mokotowskie nowy pawilon w konstrukcji drewnianej z podpiwniczeniem w konstrukcji żelbetowej. Został zaprojektowany przez wewnętrzny zespół architektów Działu Inwestycji SGH.

W miejscu dawnego klubu studenckiego Park, na działce o powierzchni 2220 mkw. powstanie wielofunkcyjny obiekt o powierzchni 739 mkw, łączący funkcję edukacyjną z promocją kultury. Zaplanowano w nim 5 sal warsztatowych, foyer wystawiennicze i studio do nagrywania materiałów filmowych. Na antresoli, wychodzącej na zielony dach, będą miejsca do pracy indywidualnej. W budynku będzie również ogólnodostępna kawiarnia.

Pawilon ma być docelowo certyfikowany w systemie BREEAM (międzynarodowy system oceny ekologicznej budynków). W planach jest instalacja głębinowych pomp ciepła i fotowoltaiki.

Uczelnia ma już pozwolenie na budowę, ku końcowi zmierzają prace nad dokumentacją, natomiast w wakacje planowane jest ogłoszenie przetargu. Budowa pawilonu ma być sfinalizowana do końca 2025 r.

Polubisz? Polecisz?