Pierwsze takie osiedle znanego dewelopera w Polsce

Pierwsze osiedle domów wielorodzinnych w technologii szkieletu drewnianego realizuje Grupa J.W. Construction. Na warszawskiej Białołęce do końca III kwartału 2023 r. powstaną 2 budynki mieszkalne z prefabrykowanych modułów drewnianych, a deweloper już realizuje kolejny ekologiczny projekt.   

Po udanej inwestycji w rodzinne osiedle jednorodzinnych domów w technologii szkieletowej w Ożarowie Mazowieckim, jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, zdecydował się zastosować technologię prefabrykacji drewnianej również w budownictwie wielorodzinnym. Osiedle Naturalnie Aluzyjna to dwa budynki mieszkalne z windami i naziemnymi parkingami. W obu znajdują się łącznie 32 mieszkania, po cztery na każdym piętrze. Lokale na parterze mają ogródki ze starodrzewiem, o powierzchni od 57 do ponad 600  mkw. Budynki stoją na zadrzewionej działce, która jest zlokalizowana w spokojnej, zielonej okolicy na terenie strefy zwykłej Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu obok Rezerwatu Ławice Kiełpińskie.

Osiedle Naturalnie Aluzyjna – inwestycja dewelopera, który do niedawna specjalizował się wyłącznie w budownictwie konwencjonalnym – to kolejny przykład, że w Polsce zaczyna rozwijać się rynek budownictwa wielorodzinnego z drewna. Dzięki prefabrykacji inwestycje mogą być realizowane szybciej, sprawniej i dużo dokładniej, przy mniejszym wykorzystaniu surowców i energii, a także niższym nakładzie pracy na placu budowy. To atuty, których branża budowlana nie może zlekceważyć. Decydujące znaczenie ma również energooszczędność – technologia szkieletowa i naturalne, wysokowydajne materiały termoizolacyjne zapewniają dużo większą efektywność energetyczną w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Coraz większa świadomość ekologiczna powoduje z kolei większą przychylność dla budownictwa zrównoważonego. Domy z drewna są przyjazne dla środowiska oraz mieszkańców, zapewniając im korzystny mikroklimat. W połączeniu z nowoczesnymi, ekologicznymi i ekonomicznymi rozwiązaniami wielorodzinne budownictwo drewniane staje się bardziej konkurencyjne i racjonalne kosztowo.

– Zastosowane ekorozwiązania przekładają się na niższe opłaty za energię. Pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, która zapewnia dostęp świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła, a także ogrzewanie podłogowe to udogodnienia, dzięki którym można sporo zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, ciepłą wodę, oświetlenie. Mieszkania są niskoczynszowe . Ponadto,  przy zastosowaniu filtrów, będzie można uzyskać w mieszkaniu powietrze pozbawione zanieczyszczeń, bakterii, grzybów, pyłków. To środowisko idealne dla alergików – komentuje Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Deweloper już zapowiedział, że w najbliższym czasie do jego oferty trafi kolejny ekologiczny projekt – osiedle ECOBerensona.

Polubisz? Polecisz?