SCM – nowe technologie dla budownictwa drewnianego

Najnowsze rozwiązania SCM dla budownictwa drewnianego na Forum Holzbau w Polsce

Zbliża się kolejne Forum Hozbau i w świetle pozytywnych trendów zauważalnych w przemyśle konstrukcji budowlanych, SCM pragnie dołożyć swoją cegiełkę w zakresie know-how oraz innowacji poprzez najnowsze propozycje nowatorskich rozwiązań: Oikos XL do obróbki dźwigarów i słupów konstrukcyjnych z drewna klejonego; Area XL do wielkoformatowych paneli CLT; Area X z automatycznym stołem roboczym oraz zintegrowanymi systemami czyszczenia, zaprojektowanymi do paneli CLT oraz belek krzywoliniowych; Dmc system XL, wysoce modułowa maszyna piaskująco-kalibrująca do paneli CLT.

OIKOS XL oraz AREA XL

Oikos XL to innowacyjne 6-osiowe centrum obróbcze, zaprojektowane do produkcji dużych rozmiarów dźwigarów i słupów konstrukcyjnych o maksymalnym przekroju 1.250×610 mm.

Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest automatyczne zarządzanie oraz obróbka bardzo ciężkich elementów, możliwa dzięki bardzo solidnej strukturze mechanicznej oraz wiarygodnym systemom zabezpieczeń i obsługi.

Area XL jest 5-osiowe centrum obróbki CNC zaprojektowane przez SCM do produkcji przemysłowej wielkogabarytowych paneli CLT. Dzięki potężnej wysokowydajnej głowicy obróbkowej – 63 kW w trybie pracy ciągłej – która pozwala na łatwe usuwanie ciężkiego materiału, nawet przy użyciu bardzo ciężkich narzędzi, centrum może pracować na elementach o rozmiarach do 3.600×400 mm.

Area XL
Area X

AREA X

Doskonała jakość obróbki oraz maksymalna niezawodność:: to zalety nowego modelu Area X zadedykowanego do budownictwa drewnianego. Umożliwia on produkcję wykończonych elementów, gotowych do montażu na placu budowy przy równoczesnym zerowym czasie awarii.

Rozwiązanie to pozwala na obróbkę elementów do szerokości 3.600 mm oraz 360 mm grubości i długości osiągającej nawet 36 m.

Wszystkie centra obróbcze CNC firmy SCM przeznaczone do  konstrukcji drewnianych są wyposażone w autorskie oprogramowanie Maestro beam&wall pozwalające na optymalizację cyklu pracy oraz lepszą elastyczność produkcji.  

Programowanie w Maestro beam&wall, jest możliwe zarówno na komputerze biurowym lub bezpośrednio na  konsoli operatorskiej „eye-M” zainstalowanej na maszynie. Dowolność w sposobie obsługi zapewnia dopasowanie do organizacji każdej firmy i pozostawia wybór klientowi. 

DMC SYSTEM XL

Szlifierka Dmc system XL angażuje solidną stalową konstrukcję zdolną do szlifowania powierzchni paneli do 3.700 mm szerokości oraz grubych na 500 mm. Jego siłą jest modułowość: trzy moduły (zespoły: rolek, podkładów oraz poprzeczno-taśmowy) mogą być łączone ze sobą w zależności od specyficznych wymogów produkcyjnych. Dodatkowo, w późniejszym czasie, klient będzie mógł dodawać kolejne wybrane części w wybranej konfiguracji, osiągając efektywną i spójną integrację pomiędzy maszynami, kontrolami obsługi oraz panelami elektrycznymi

Polubisz? Polecisz?